Imprezy Sportowe

Biegi uliczne, OCR oraz różne inne wydarzenia są super zabawą! Możliwość przekroczenia swoich granic, rywalizacja oraz świetna atmosfera to nieliczne plusy takich eventów.

Co znajdziecie w tej sekcji?

Będziemy tu wrzucać recenzje imprez sportowych, w których czynnie braliśmy udział. Zdecydowanie będą przeważały zawody biegowe, zarówno uliczne, jak i OCR. Oczywiście nie zamykamy się tylko na ten typ imprez, a czas pokaże gdzie jeszcze nas poniesie :).

W postach postaramy się opisać trasę pod kątem naszych przeżyć i ciekawych sytuacji w trakcie biegu. Na końcu ocenimy imprezę w kilku kryteriach, abyście mogli sami zdecydować czy warto się na nią w przyszłości wybrać.

Zapraszamy do sekcji z wszystkimi postami: Imprezy sportowe

Dlaczego bierzemy udział w imprezach sportowych?

Kto choć raz uczestniczył w takiej imprezie ten wie jakie emocje towarzyszą przed, w trakcie i po zawodach. Na naszym przykładzie… Jeżeli chcemy zrobić określony wynik, planujemy sobie okres treningowy. Fakt współzawodnictwa z innymi ludźmi jest dodatkową motywacją, aby planu się trzymać. Często nie planujemy pobijać rekordów na kolejnych biegach, ale już sama świadomość udziału w imprezie pomaga nam trzymać się zdrowego trybu życia. Przed uruchomieniem bloga wzięliśmy udział w kilkudziesięciu imprezach sportowych. Nam i innym uczestnikom zawsze towarzyszyły pozytywne nastroje. W ogóle to trzeba przeżyć, żeby zrozumieć :). Oczywiście zdarzają się gorsze imprezy, ale najczęściej jest super klimat.

Jeżeli chodzi o przebieg takich imprez, to jest z reguły podobnie. Ludzie zbierają się pod linią startową, najczęściej ktoś prowadzi grupową rozgrzewkę dla chętnych, a potem następuje START! W zależności od imprezy setki albo tysiące osób próbują jak najszybciej osiągnąć linię mety. Motywacja jest różna. Jedni chcą coś sobie udowodnić, inni biegną na rekord, kolejni chcą medal, a może ktoś z rodziny lub kolega biegnie itp. Nam zdarzało się biegać z różnymi motywacjami. Początek zawsze jest fajny, później prędzej czy później przychodzi kryzys… Zaczyna się marudzenie, mówienie do siebie w stylu: „Co ja tu robię?”, czasami pojawi się i wulgarny język, ale to wszystko mija po dobiegnięciu do mety…

Euforia, szczęście i duma, która nagle przychodzi na mecie, jest czymś bezcennym. Im więcej damy się z siebie na biegu, tym większe szczęście odczuwamy. W ogóle branie udział w takich imprezach kształtuje charakter, wycisza, jest idealną odskocznią od stresów dnia codziennego (jeżeli ktoś ma nudną pracę) lub innych problemów. Skutkiem ubocznym jest lepsza forma fizyczna, więcej zdrowia i regularne zastrzyki endorfin, a po zakończonym biegu to chyba następuje ich przedawkowanie :).