Trasy Rowerowe

Wycieczka rowerowa jest świetnym pomysłem na aktywne spędzanie wolnego czasu. Możliwość poznania okolicy, prozdrowotne właściwości, obcowanie z naturą – to tylko nieliczne plusy jazdy na rowerze.

Co znajdziecie w tej sekcji?

Jeżeli którąś z naszych wycieczek rowerowych uznamy za wartą opisania, znajdzie się ona na blogu. W postach uwzględnimy ciekawe sytuacje, które wydarzyły się podczas wyprawy oraz nasze przemyślenia z nią związane. Na pewno dodamy też recenzję trasy oraz jej ocenę, dzięki czemu będziecie mogli podjąć decyzję czy sami chcielibyście przeżyć to, co my. 

Poniżej pokażemy Wam również sprzęt, który umożliwia nam pokonywanie tych tras z dodatkowym, małym opisem :). 

Zapraszamy do sekcji z wszystkimi postami: Trasy rowerowe

Za co kochamy wycieczki rowerowe?

Wycieczki rowerowe pozwalają nam połączyć wiele ważnych dla nas aspektów życia. Lubimy spędzać czas razem, a taka wyprawa jest idealną do tego okazją. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby czasami wziąć ze sobą znajomych. Trasę można planować niemalże bez ograniczeń. W zależności od wytrenowania, roweru i wolnego czasu mogą to być dystanse od kilkunastu do nawet kilkuset kilometrów. My zawsze staramy się dobierać trasę, która zawiera dla nas coś nowego, dzięki czemu cały wyjazd staje się ciekawszy. Jest to również świetna forma aktywności. W czasach kiedy większość czasu siedzimy za biurkiem lub za kółkiem (samochodu) każdy rodzaj aktywności jest dla nas zbawienny. Mimo że dłuższa jazda na rowerze potrafi zmęczyć mięśnie, dla nas jest to forma odpoczynku psychicznego. Po wyprawie jesteśmy bardziej zmotywowani i pozytywnie nastawieni do przyszłych wyzwań. Co ciekawe, po przejechaniu 100 km rowerkiem nawet Adam zasypia szybko (co nie jest normalne  😀 ).

Nasz sprzęt na wycieczki rowerowe

Adam

KTM life action 2015

Moim zdaniem idealny rower na dłuższe wyprawy po lesie lub ulicy. Świetnie się spisuje i póki co nie zamierzam go sprzedawać ani zmieniać na inny 🙂

Strój rowerowy

Nigdy wcześniej nie używałem ubrań dedykowanych do podróży rowerowych. Teraz wiem, że był to błąd. Mam zestaw firmy FDX. Spodnie są niezwykle wygodne i zdecydowanie poprawiają komfort jazdy. Poduszka w spodenkach początkowo powodowała u mnie mały dyskomfort. Wystarczyło kilka minut, żeby się przyzwyczaić, a w trakcie jazdy docenić jej obecność. Sam wygląd stroju jak dla mnie – Bomba! Bluza na zdjęciu od MIMO Design.

Agnieszka

KTM life road 2019

Mój pierwszy w miarę profesjonalny rower. Po jeździe na wcześniejszym Giant’cie mojej mamy różnica ogromna! Idealny na ulice jak i ścieżki leśne.

Strój rowerowy

AktywnaParka - strój rowerowy

Nigdy nie pomyślałabym, że strój dedykowany na rower robi różnicę w jeździe. Zawsze odczuwałam dyskomfort  po dłuższej wyprawie, ale nie miałam pojęcia, że istnieją specjalne spodnie  :D. Spodenki firmy Rogelli idealnie przylegają i mają świetnie dopasowaną poduszkę, która niestety trochę rusza się podczas jazdy, dlatego następne spodenki kupię takie jak Adam z szelkami. Do tego gumowe ściągacze od wewnętrznej strony nogawek, które przylegają delikatnie do ciała uniemożliwiając podwiewanie. Bluza i koszulka z MIMO Design również świetnie się sprawdzają, a do tego ta świetna grafika :).