AktywnaParka.pl - Biegnij Warszawo 2018

Biegnij Warszawo 2018 – Aktywna Parka

Nasza krótka recenzja biegu "Biegnij Warszawo 2018".

Zacznijmy od tego, że niemal się nie spóźniliśmy na bieg. Nie przez zaspanie lub korki czy nawet brak miejsca parkingowego! O dziwo to ostatnie wbrew oczekiwaniom znaleźliśmy bardzo szybko. Te kilkanaście kluczowych minut upłynęło nam na bardzo „miłej” pogawędce czy bierzemy kamerki i gdzie je montujemy :). Ostatecznie wyszło tak, że jedną kamerkę miałem przymocowaną do klatki piersiowej. Drugą wzięła Agnieszka zamontowaną na wysięgniku (drążek/kijek) – jak kto woli :). No i wyjechaliśmy…

Biegnij Warszawo z naszej perspektywy

Zaparkowaliśmy w odległości około 26 min drogi pieszej wg. Google Maps, a do startu mieliśmy 15 min. Ruszyliśmy więc żwawym chodem, troszeczkę podbiegając. Udało nam się zdążyć praktycznie na styk. Jak tylko dotarliśmy na miejsce, usłyszeliśmy sygnał startowy, a kilka tysięcy błękitnych bluzek ruszyło po medal. Dołączyliśmy do ostatniej fali i czekaliśmy, aż będzie nasza kolej. Niektórzy ludzie trochę zerkali na nas ukradkiem – nie ma co ukrywać, trochę się wyróżnialiśmy z naszym ekwipunkiem :).  Mimo wszystko czuć było pozytywną energię od uczestników, co bardzo nam się podobało. Za kilka minut nadszedł czas na naszą falę… I ruszyliśmy! 

Trasa nam się podobała. W miarę urozmaicona był jeden spory odcinek podbiegu, ale zbieg do mety wszystko wynagrodził :). Trasa prowadziła częściowo przez centrum miasta i ku naszemu zaskoczeniu nie spotkaliśmy żadnych narzekaczy. Wszyscy pozytywnie i z szacunkiem podchodzili do osób biegnących, bijąc brawa i motywując do wysiłku. Na mecie zostaliśmy bardzo ciepło przywitani, a przejście przez linię mety i odbiór medalu zrekompensowało cały wysiłek! Jeżeli chodzi o nasze przygotowanie – mogło być lepiej. Na pewno wyciągniemy z tego biegu lekcje i już z dniem jutrzejszym zaczynamy z większym zaangażowaniem szlifować kondycję. 

Relacja z biegu 🙂

Nasza opinia o ogranizacji Biegnij Warszawo 2018

Poniżej możecie zobaczyć jak oceniamy poszczególne aspekty biegu. Mamy nadzieję, że pomoże Wam to w podjęciu decyzji czy zapisywać się za rok :). 

Organizacja imprezy
90%

Odpowiednia ilość Toi Toi – nie widzieliśmy żadnych kolejek na siusiu :). Trasa dobrze oznaczona, policja skutecznie pilnowała, aby nikt niepożądany nie wchodził pod nogi biegaczom. Nie było żadnych korków na trasie, jak to przykładowo miało miejsce na biegu WOŚP, gdzie na przekroczenie linii mety czekało się 15 min będąc około 150 metrów od niej. Pakiet startowy w porządku :). WIelki plus za to, że koszulki były w tym rozmiarze, który zamawialiśmy, bo często zdarza się organizatorom nie mieć już zamówionego rozmiaru… Małym minusem był dojazd dlatego ciut niższa nota.

Atmosfera na biegu - jak na bieg uliczny
95%

Spiker nakręcający imprezę był bardzo kompetentny. Już od momentu pojawienia się w strefie startowej można było poczuć pozytywną energię, którą dzielili się organizatorzy. Biegacze byli również uśmiechnięci, a wiadomo w takiej grupie biegnie się jeszcze lepiej. Prestiż imprezy podnosiły też nazwiska gości specjalnych: Korzeniowski, Bednarek, Chajzer. Na trasie regularnie można było spotkać zespoły muzyczne zagrzewające do większego wysiłku. Plusem była również publiczność. Jak wspomnieliśmy wcześniej, przez cały bieg nie spotkaliśmy ani jednej zrzędy. Wręcz przeciwnie, wiele osób biło brawa i przybijało piątki :).

Jakość / Cena
85%

Jeżeli dobrze się orientuję, cena w zależności od daty zakupu wynosiła od 69 do 99 zł. Kupując odpowiednio wcześniej, mogliśmy dostać pakiet w dosyć przystępnej cenie. Biorąc pod uwagę pakiet startowy, przebieg imprezy i medal pakiet był jak najbardziej opłacalny. Może to nie duża różnica, ale 89/99 zł to już taka skrajna cena, za 10 km trochę wygórowana.

Czy warto brać udział?

Naszym zdaniem Biegnij Warszawo 2018 jest ciekawą propozycją na 10 km ulicą. Pakiet nie drogi, trasa fajna,  wolontariusze uśmiechnięci i oczywiście medal na mecie :). Jeżeli będziemy w tym czasie w kraju, na pewno weźmiemy udział w kolejnej edycji :).

Podziel się postem! :)

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email